Świetlica dla dzieci i młodzieży

 

Od początku swego istnienia nasza Fundacja zawsze pomagała dzieciom, organizując obozy, półkolonie, rajdy oraz całotygodniową świetlicę środowiskową. Obecnie pragniemy na ten cel przeznaczyć jedno skrzydło nowego budynku CISiWR.

Staramy się dostrzegać problemy i potrzeby dzieci oraz pomagać im prawidłowo się rozwijać. Chcemy pomóc im odkrywać wrodzone talenty i kształtować w nich umiejętności interpersonalne, ale też budować siłę, nadzieję i utwierdzać w poczuciu własnej wartości.

Fundacja Eurohelp współpracuje z Caleb Foundation w Texasie, która wspiera Domy Dziecka w USA, Haiti i w Ugandzie.

Nazwaliśmy naszą świetlicę środowiskową ,,Klubem Caleba”, by uhonorować młodego człowieka, Caleba Koke, który zginął tragicznie w młodym wieku. Caleb swoje młode lata poświęcił dzieciom, budował z nimi relacje poprzez zabawę i sport – wnosił wiele radości i śmiechu do ich życia. Poruszeni jego historią, chcemy zachęcać młodych ludzi, by idąc śladami Caleba, nieśli miłość i nadzieję tym najmniejszym i najbardziej potrzebującym.

caleb-club-shoreline

Naszym pragnieniem jest, by Klub Caleba posiadał nowoczesne, kolorowe i dobrze wyposażone pracownie: komputerową, plastyczną, muzyczną, mini „małpi gaj” dla najmłodszych oraz salę rekreacyjną.
Chcielibyśmy, aby nasi podopieczni oprócz dożywiania, pomocy psychologicznej, pomocy w nauce, zajęć integracyjnych i najprzeróżniejszych warsztatów ogólnorozwojowych mogli otrzymać sporo zachęty i przyjaźni.

KTO MOŻE DOŁĄCZYĆ DO NASZEGO KLUBU?
Nasza świetlica środowiskowa będzie otwarta dla wszystkich dzieci w wieku szkolnym, szczególnie z okolic Starego Miasta. Zachęcamy rodziców, którzy potrzebują pomocy w rozwoju, opiece i wychowaniu dziecka do współpracy i kontaktu z biurem Fundacji.
Nasza świetlica wzorem lat ubiegłych będzie działała w okresie szkolnym, od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych.

Chce wspierać

caleb-club-featured

Zajęcia dla dzieci odbywają się codziennie, z wyjątkiem weekendów. Na czas budowy CISiWR praca Caleb Klub została zawieszona.

GALERIA Z CALEB CLUB

© 2013 Fundacja Pomocy Kobietom i Dzieciom EUROHELP