Nasze Projekty

Zbiórka Pieniędzy 2014

Data & Godzina

19-23 grudzień

Miejsce

Aleja N.M.P Częstochowa

Grupa docelowa

---

Projekt

Dom dziecka

Czas świąt to szczególny okres, w którym myślimy o naszych bliskich, chcemy im sprawić przyjemność i zaskoczyć ich prezentem. Dobrze,​ jeżeli w tych dniach będziemy też pamiętać o tych, którzy nie mają normalnego domu pełnego miłości i ciepła. ​ Zwłaszcza ci, którzy są zbyt mali i bezbronni, by mogli ​ zatroszczyć się o samych siebie​, jak to ma miejsce w przypadku sierot i dzieci z rodzin dysfunkcyjnych w naszym kraju.

Dlatego jako Fundacja postanowiliśmy zrobić dla nich coś praktycznego, gdyż to właśnie dzieci i kobiety zajmują szczególne miejsce w naszych sercach. To właśnie im pomagamy od wielu lat, pracując w najuboższych miejscach naszego miasta. Z​auważyliśmy jednak​, że kilkugodzinny pobyt w naszej Świetlicy Środowiskowej ,,Klub Kaleba”- nie był ​wystarczający. Pomimo tego, iż każdego dnia dzieci otrzymywały ciepły posiłek, odrabiały lekcje i miło spędzały czas, niektóre z nich musiały wrócić do domu,​ gdzie ma miejsce przemoc, alkohol ​a także brak możliwości zaspokojenia​ ich podstawowych ​potrzeb. Dlatego właśnie z myślą o tych zranionych przez los dzieciach, postanowiliśmy wybudować w naszym mieście Dom Dziecka.

Mamy świadomość, że żaden „Dom Dziecka” nie zastąpi środowiska rodziny, ale ​może ​zapewnić​ im możliwie bezpieczne i normalne dzieciństwo. Postawiliśmy sobie za cel – stworzyć naszym dzieciom warunki maksymalnie zbliżone do rodzinnych. Oznacza to w praktyce ograniczenie instytucjonalnego charakteru Domu Dziecka i stworzenie atmosfery, zasad życia i relacji podobnych do istniejących w prawdziwej rodzinie.

​Chcemy wykorzystać Świąteczny czas na zbieranie funduszy na ten szczytny cel i zachęcić Państwa do wsparcia naszych działań. Wszystkie datki z kwest zostaną przeznaczone na Budowę D​omu D​ziecka.

Drodzy Państwo, dla nas to nie jest tylko kolejna świąteczna akcja, ale wielkie pragnienie,​ by w tym szczególnym czasie, w którym nasze domy wypełnione są rodzinną atmosferą życzliwości i dobroci, ​pomyśleć o tych, którym tego brakuje.

Dlatego w dniach 19-23.12.2014 w Al. NMP w Częstochowie  organizujemy kwestę na rzecz budowy Domu Dziecka.
Będzie nam miło, jeśli przyłączysz się do nas i zostaniesz wolontariuszem naszej akcji!!!
Zanim skontaktujesz się z naszą Fundacją,​ przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza.

Galeria

Zobacz inne wydarzenia
Zimowisko 2018

Zimowisko 2018

W dniach od 29.01. do 02.02.20...
Mikołaj 2017

Mikołaj 2017

Jak co roku najprawdziwszy na ...
Podróż do Rumunii

Podróż do Rumunii

Dziś naszą świetlicę odwie...
Caleb Club 2017

Caleb Club 2017

Witamy po wakacyjnej przerwie!...

© 2013 Fundacja Pomocy Kobietom i Dzieciom EUROHELP