Nasze Projekty

Dom Życia

Data & Godzina

wrzesień 2013 r. - wrzesień 2015 r.

Miejsce

Częstochowa

Projekt

Kampania U1Ż

Pomagając dzieciom i młodym kobietom w trudnej sytuacji życiowej, doszliśmy do przekonania, iż kluczową sprawą dla osiągnięcia większej skuteczności i rozwoju jest stworzenie odpowiedniego miejsca, odpowiadającego na ich potrzeby. Dzięki życzliwości Władz Miasta Częstochowy oraz pracowni architektonicznej Anta Architekci powstaje w centrum miasta nowoczesny budynek Centrum Inicjatyw Społecznych i Wsparcia Rodziny. Spełniać on będzie funkcje: Domu Życia dla kobiet w ciąży; Żłobka oraz świetlicy środowiskowej Klubu Caleba.

Projekt Centrum Inicjatyw Społecznych i Wsparcia Rodziny realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Partnerów Fundacji oraz 1% podatku. Fundacja Eurohelp stara się również uzyskać dotacje z środków unijnych w ramach RPO WSL. Zdajemy sobie sprawę z wielkości tej inwestycji ale ufamy, iż charakter i wartość społeczna tego przedsięwzięcia pozwoli nam znaleźć wielu sprzymierzeńców dla jego realizacji.

 

  • Dom Życia, to ośrodek kryzysowy dla kobiet w ciąży w którym będą mogły zamieszkać w okresie ciąży. W tym czasie zostaną objęte opieką psychologiczną, duchową i socjalną  aby mogły podjąć świadomą, nie wymuszoną presją społeczną decyzję o urodzeniu dziecka i dalszym jego wychowaniu lub oddaniu go do adopcji. Dom Życia, będzie nie tylko miejsce tymczasowego zamieszkania, ale również miejsce konsultacji i poradnictwa dla kobiet znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Dom Życia będzie obejmował 4 dwuosobowe pokoje mieszkalne z łazienką i aneksem kuchennym oraz sale terapeutyczną.
  • Żłobek. Kobiety korzystające z Domu Życia, które zdecydują się na macierzyństwo, będą miały możliwość nieodpłatnie oddać niemowlaka do żłobka i kontynuować naukę lub podjąć pracę zarobkową. Żłobek oprócz funkcji opiekuńczo-wychowawczej i edukacyjnej, będzie posiadał „okno życia”, w którym będzie można pozostawić „niechcianego noworodka”. Planujemy wybudować żłobek dla 20 dzieci, w którym część miejsc będzie ogólnodostępna dla miasta.
  • Klub Caleba. Znaczna część pomieszczeń budynku przeznaczona będzie na pracę świetlicy środowiskowej Klubu Caleba. Naszym marzeniem jest stworzyć bajeczne miejsce, które stanie się drugim domem dla dzieci z najuboższych rodzin. Klub Caleba będzie posiadał pracownie plastyczną, muzyczną, komputerową, miejsce do odrabiania lekcji oraz sale rekreacyjną i widowiskową, w której dzieci będą mogły prezentować swoją twórczość artystyczną.

 

Będziemy wdzięczni za każdą formę wsparcia finansowego i rzeczowego. Jeśli Państwa serce jest poruszone, aby czynić różnicę i nieść nadzieje tam, gdzie jest ubóstwo, smutek, ból i bezsilność, prosimy kliknąć CHCĘ WSPIERAĆ. 

Galeria

Zobacz inne wydarzenia
Spotkanie z Mikołajem 2019

Spotkanie z Mikołajem 2019

6 grudnia w naszej fundacji od...
Tylko Mnie Kochaj – Spotkanie dla małżeństw

Tylko Mnie Kochaj – Spotkanie dla małżeństw

W listopadzie, w budynku nasze...
Konferencja Shine 2019 – Jaki Ojciec Taka Córka

Konferencja Shine 2019 – Jaki Ojciec Taka Córka

Konferencja kobiet SHINE 2019 ...
Koncert Ani Świątczak

Koncert Ani Świątczak

W roku 2018 Fundacja prowadzi...