Nasze Projekty

Gwiazdkowa Niespodzianka

Data & Godzina

Grudzień 2012

Miejsce

Częstochowa, ul. Przemysłowa 9

Grupa docelowa

Dzieci od 2 do 14 lat

Projekt

Caleb Klub

Gwiazdkowa NiespodziankaW tym roku zorganizowaliśmy dla dzieci akcję “Gwiazdkowa Niespodzianka” w formie wspaniałej podróży poprzez labirynt, gdzie przemierzając wraz z Betlejemską gwiazdką ziemię świętą poszukiwały nowo narodzonego Króla Królów – Jezusa.

Po drodze napotykały postacie, o których czytamy na kartach Biblii i które były świadkami tamtych wydarzeń, ale i również spotykały te, które goszczą czasami tylko w dziecięcej wyobraźni.
Podróż zaczynała się od spotkania z Gwiazdką, która podobnie jak w biblijnej opowieści wskazywała drogę do ubogiej Betlejemskiej stajenki.

Gwiazdkowa NiespodziankaKolejnym miejscem, do którego trafili nasi mali podróżnicy było pastwisko, gdzie pasterze w polu czuwali nad swoimi stadami. Tej nocy ich stada owiec były bardzo niespokojne. Bo to była wyjątkowa noc. Tu dzieci usłyszały, co takiego niesamowitego spotkało pasterzy.

Przemierzając izraelską pustynię dzieci dotarły do gwiazdek, których tej nocy było na niebie tak dużo, że nie sposób je zliczyć. Tu przeżyły kolejną przygodę i każde z nich otrzymały świetlisty znak pomagający w odnalezienie właściwej dalszej drogi podróży….

Wtem ukazał im się tajemniczy, ale jakże wspaniały królewski pustynny namiot, w którym trzej mędrcy ze wschodu opowiadali o swoim niesamowitym spotkaniu z Jezusem i jego świetą rodziną.

Gwiazdkowa NiespodziankaKolejnym miejscem, do którego trafili młodzi podróżnicy był zakątek, w którym napotkali anioła zwiastującego dobrą nowinę. Tam wszystkie dzieci uczyły się śpiewu radosnych piosenek, którymi razem z prowadzącą je gwiazdką postanowiły przywitać Pana Jezusa.

Przed dziećmi już tylko kilka kroków i zaraz odnajdą Betlejemską stajenkę. A w niej Józef, Maria i nownonarodzony Pan Jezus. Spotkaniu towarzyszyły kolędy i radosne opowiadania o wspaniałej Bożej miłości, jaką Bóg okazał tej nocy wszytkim ludziom. Dzieci słuchały uważnie wpatrując się w pełną miłości twarz Józefa.
Niespodziewanie okazało się, że i Józef ma dla nich wyjątkowe niespodzianki. Tak, to długo wyczekiwane prezenty. Kolorowe pudełka lśniły od świateł mrugających tej nocy gwiazd. Każdy dostał swoją wymarzoną paczkę

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i organizacji Gwiazdkowej Niespodzianki.
Szczególne podziękowania dla prywatnych darczyńców, ofiarodawców z Kościoła Hosanna i firmie Megaron dzięki którym mogliśmy przygotować i rozdać 130 paczek z prezentami.

Galeria

Zobacz inne wydarzenia
Spotkanie z Mikołajem 2019

Spotkanie z Mikołajem 2019

6 grudnia w naszej fundacji od...
Tylko Mnie Kochaj – Spotkanie dla małżeństw

Tylko Mnie Kochaj – Spotkanie dla małżeństw

W listopadzie, w budynku nasze...
Konferencja Shine 2019 – Jaki Ojciec Taka Córka

Konferencja Shine 2019 – Jaki Ojciec Taka Córka

Konferencja kobiet SHINE 2019 ...
Koncert Ani Świątczak

Koncert Ani Świątczak

W roku 2018 Fundacja prowadzi...