Nasze Projekty

Kampania „Nie Niewolnictwu” w LO im. J. Słowackiego w Częstochowie

Data & Godzina

5 Czerwca 2014

Miejsce

LO. im J. Słowackiego w Częstochowie

Grupa docelowa

---

Projekt

Nie Niewolnictwu

5 czerwca rozpoczął się projekt prezentacji profilaktycznej kampanii w szkołach w temacie uświadamiania o zagrożeniach współczesnego „handlu ludźmi” Wolontariusze Fundacji podczas dwóch godzin lekcyjnych poprowadzili multimedialna prezentację o współczesnym niewolnictwie i potencjalnych zagrożeniach dla młodych osób wyjeżdżających na wakacje lub do pracy za granicę. Odbiorcami prezentacji było ponad 160 osób. Przedstawione zostały statystyki handlu ludźmi na świecie i w Polsce, omówiono sposoby werbowania kobiet i mężczyzn, prezentowane były spoty informacyjne oraz omawiane zasady bezpieczeństwa i metody ochrony.

Kampania została bardzo dobrze przyjęta przez młodych licealistów, co zaowocowało pozyskaniem kilkudziesięciu wolontariuszy z tego liceum do pomocy przy organizowanej w dniu 22 czerwca kampanii informacyjnej o „handlu ludźmi” w centrum Częstochowy na placu Biegańskiego.

Fundacja dziękuje dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego i. J. Słowackiego za możliwość przeprowadzenia profilaktyki w ich szkole.

Galeria

Zobacz inne wydarzenia
Spotkanie z Mikołajem 2019

Spotkanie z Mikołajem 2019

6 grudnia w naszej fundacji od...
Tylko Mnie Kochaj – Spotkanie dla małżeństw

Tylko Mnie Kochaj – Spotkanie dla małżeństw

W listopadzie, w budynku nasze...
Konferencja Shine 2019 – Jaki Ojciec Taka Córka

Konferencja Shine 2019 – Jaki Ojciec Taka Córka

Konferencja kobiet SHINE 2019 ...
Koncert Ani Świątczak

Koncert Ani Świątczak

W roku 2018 Fundacja prowadzi...