Nasze Projekty

Koncert No Longer Music

Data & Godzina

Sierpień 2012

Miejsce

Amfiteatr Częstochowa

Grupa docelowa

Młodzież Dorośli

Projekt

Uratuj 1 Życie

10 sierpnia 2012 r. w Amfiteatrze przy Promenadzie im. Czesława Niemena w Częstochowie odbył się zorganizowany przez Fundację Koncert zespołu No Longer Music, który zainaugurował kampanię społeczną ”Uratuj Jedno Życie”  www.uratuj1zycie.pl

O zespole:

Zespół No Longer Music został założony we wczesnych latach osiemdziesiątych i od tamtej pory nieprzerwanie koncertuje.
NLM zaznaczył swoje istnienie poprzez odważne i kreatywne mieszanki muzyki i teatru. Na wiele sposobów NLM jest ciągle odświeżającym się wyjątkiem na scenie muzycznej. Przez lata działania styl muzyczny oraz najlepszej jakości performance teatralne i wizualne zapewniły zespołowi miejsce na międzynarodowej scenie alternatywnej. Celem zespołu jest ewangelizacja poprzez muzykę opartą na wartościach chrześcijańskich.

David Pierce zainicjował powstanie No Longer Music w Amsterdamie, w Holandii w 1985 roku. Oprócz koncertów w kraju zespół zaczął wyjeżdżać poza Holandię. Otworzyły się przed nim możliwości grania we Wschodniej Europie i to przed upadkiem Muru Berlińskiego. NLM zagrał wtedy na Festiwalu w Jarocinie. Następnie wydał pierwszy album: „Thank you, good night, we love you!”. Kolejno NLM koncertował w Związku Radzieckim. Uważany był za pierwszy zachodni zespół, dający występy na terenie Syberii. W 1987 roku wydano drugi album: „No Sex”. NLM wyruszył w tournee i zagrał 32 koncerty na trasie „Od Moskwy do Mongolii”. Uznany został za pierwszy zachodni zespołół, grający w Mongolii. Sukcesem NLM był występ rosyjskiej telewizji w filmie CBN: „What are you living for?”.

Następnie założyciel zespołu David Pierce wydał książkę „Rockpriest” (Rockowy kapłan), opisującą historię NLM. Zespół przeniósł się do Nowej Zelandii, by tam koncertować i przygotować się do trasy w Azji. Dwa lata później został wydany trzeci album: „Hang by your feet and sing”. Odbyła się trasa koncertowa po Wietnamie i w końcu trasa koncertowa po Polsce, po której NLM aktywnie zaangażował się w pierwszy SLOT festival. Kolejno miały miejsce trasy koncertowe po Nowej Zelandii, Polsce, Niemczech z przygotowaną przez NLM Rock-operą. Później wyruszyli w trasę z rock-operą „Passion (and act of)” – Nowa Zelandia, USA, Niemcy, Polska, Serbia, Indie i Singapur. W 1997 NLM wydał czwarty album: „Passion (and act of)” zawierający muzykę do rock-opery. W 2000 roku NLM wydał piąty album: „Primordial”, a w grudniu tego samego roku NLM gościł w Polsce na trasie z 2Tm2,3. W 2001 po raz pierwszy występował w Brazylii i Jamajce.

Po kolejnej trasie po Polsce latem 2001, z niemieckim zespołem Noisetoys, NLM zjawił się na SLOT festiwal. Przez cały ten okres główną siedzibą NLM była Nowa Zelandia, a w latach 2002 – 2004 poprowadzono trasy koncertowe po Azji i Brazylii. W 2005 roku zespół zagrał kolejną trasę koncertową po Polsce wraz z zespołem BrokenReed.

W 2008 roku zespół ponownie zagrał w Polsce na SLOT ART FESTIVAL. Podczas trasy koncertowej w 2009 roku, która obejmowała takie kraje jak USA, Liban, Chorwację i Finlandię w składzie zespołu było aż 4 Polaków: Darek Pilch (aktor), Grażyna Słaboń i Anna Sochacka (tancerki) oraz Anna Greenwood (kamerzystka).

Galeria

Zobacz inne wydarzenia
Spotkanie z Mikołajem 2019

Spotkanie z Mikołajem 2019

6 grudnia w naszej fundacji od...
Tylko Mnie Kochaj – Spotkanie dla małżeństw

Tylko Mnie Kochaj – Spotkanie dla małżeństw

W listopadzie, w budynku nasze...
Konferencja Shine 2019 – Jaki Ojciec Taka Córka

Konferencja Shine 2019 – Jaki Ojciec Taka Córka

Konferencja kobiet SHINE 2019 ...
Koncert Ani Świątczak

Koncert Ani Świątczak

W roku 2018 Fundacja prowadzi...