Nasze Projekty

Zbiórka Pieniędzy 2014

Data & Godzina

19-23 grudzień

Miejsce

Aleja N.M.P Częstochowa

Grupa docelowa

---

Projekt

Dom dziecka

Czas świąt to szczególny okres, w którym myślimy o naszych bliskich, chcemy im sprawić przyjemność i zaskoczyć ich prezentem. Dobrze,​ jeżeli w tych dniach będziemy też pamiętać o tych, którzy nie mają normalnego domu pełnego miłości i ciepła. ​ Zwłaszcza ci, którzy są zbyt mali i bezbronni, by mogli ​ zatroszczyć się o samych siebie​, jak to ma miejsce w przypadku sierot i dzieci z rodzin dysfunkcyjnych w naszym kraju.

Dlatego jako Fundacja postanowiliśmy zrobić dla nich coś praktycznego, gdyż to właśnie dzieci i kobiety zajmują szczególne miejsce w naszych sercach. To właśnie im pomagamy od wielu lat, pracując w najuboższych miejscach naszego miasta. Z​auważyliśmy jednak​, że kilkugodzinny pobyt w naszej Świetlicy Środowiskowej ,,Klub Kaleba”- nie był ​wystarczający. Pomimo tego, iż każdego dnia dzieci otrzymywały ciepły posiłek, odrabiały lekcje i miło spędzały czas, niektóre z nich musiały wrócić do domu,​ gdzie ma miejsce przemoc, alkohol ​a także brak możliwości zaspokojenia​ ich podstawowych ​potrzeb. Dlatego właśnie z myślą o tych zranionych przez los dzieciach, postanowiliśmy wybudować w naszym mieście Dom Dziecka.

Mamy świadomość, że żaden „Dom Dziecka” nie zastąpi środowiska rodziny, ale ​może ​zapewnić​ im możliwie bezpieczne i normalne dzieciństwo. Postawiliśmy sobie za cel – stworzyć naszym dzieciom warunki maksymalnie zbliżone do rodzinnych. Oznacza to w praktyce ograniczenie instytucjonalnego charakteru Domu Dziecka i stworzenie atmosfery, zasad życia i relacji podobnych do istniejących w prawdziwej rodzinie.

​Chcemy wykorzystać Świąteczny czas na zbieranie funduszy na ten szczytny cel i zachęcić Państwa do wsparcia naszych działań. Wszystkie datki z kwest zostaną przeznaczone na Budowę D​omu D​ziecka.

Drodzy Państwo, dla nas to nie jest tylko kolejna świąteczna akcja, ale wielkie pragnienie,​ by w tym szczególnym czasie, w którym nasze domy wypełnione są rodzinną atmosferą życzliwości i dobroci, ​pomyśleć o tych, którym tego brakuje.

Dlatego w dniach 19-23.12.2014 w Al. NMP w Częstochowie  organizujemy kwestę na rzecz budowy Domu Dziecka.
Będzie nam miło, jeśli przyłączysz się do nas i zostaniesz wolontariuszem naszej akcji!!!
Zanim skontaktujesz się z naszą Fundacją,​ przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza.

Galeria

Zobacz inne wydarzenia
Spotkanie z Mikołajem 2019

Spotkanie z Mikołajem 2019

6 grudnia w naszej fundacji od...
Tylko Mnie Kochaj – Spotkanie dla małżeństw

Tylko Mnie Kochaj – Spotkanie dla małżeństw

W listopadzie, w budynku nasze...
Konferencja Shine 2019 – Jaki Ojciec Taka Córka

Konferencja Shine 2019 – Jaki Ojciec Taka Córka

Konferencja kobiet SHINE 2019 ...
Koncert Ani Świątczak

Koncert Ani Świątczak

W roku 2018 Fundacja prowadzi...